Moji potkani ZDE
Ohodnotím blog ZDE
Vytvoř si originální fotku ZDE

Duben 2009

Pokémonní SONP!

22. dubna 2009 v 20:20 NOVINKY

Velká SONP!


Velká soutěž o nejlepšího pokémona!

TADY


Moje myš

19. dubna 2009 v 20:01 | šíša |  Já - deník a všechno možné

Ozák

Bílá laboratorní myš. Je to sameček a jméno mu vymyslela moje kámoška dřív, než jsem ho koupila. Vlastně jsme se domluvili. Kupovala jsem si ho potají. Bylo to týden před Vánocema a ještě několik dní nevěděli rodiče o tom, že máme doma nějakou myš. Zjistilo se to až u babičky. Měla jsem ho tam v přenosce a když šel strejda luxovat, viděl, jak si kočky s něčím hrajou. Byla to myš a strjda si na chvíli myslel, že je to hračka, ale to až do tý doby, než se začal Ozák pořádně vrtět (nemá rád, když ho někdo tahá za ocásek).
Pak jsme se vrátili zase domů a rodiče o něm pořád nevěděli, ale přitom si to u babičky nikdo nenechal pro sebe. Jednou k nám totiž přijeli, to jsem zrovna byla někde venku, a všechno to řekli. Večer, když jsem přišla domů, jsem šla hned do sprchy a ze sprchy pak hned do kuchyně. Ozák byl v přenosce na lince a já si ho tam vůbec nevšimla. Rodiče na mě koukali a já nechápala, proč na mě tak divně koukají. Jenom jsem se zeptala, co bude k večeři. Pak táta ukázal na přenosku na lince. Vykulila jsem oči, ale stejně, jednou by na to stejně přišli. Rodiče mi ho nechali pod podmínkou, že mu najdu věčí klec, nebo ho hodí hadovi.
A ještě jedna věc: je to sice bílá myš, ale to, co všichni říkají, není pravda. Ozák mě nikdy nekousl a vůbec nesmrdí.
Nedávno měl nemocná očička, asi nějaký hnis či co a já nevěděla, co s tím. Nakonec jsme mu začali dávat nějaké kapičky do očí a teď už je má zase normální.

Foceno : 19.4.09

Můj křeček

19. dubna 2009 v 19:49 | šíša |  Já - deník a všechno možné

Karamelka

Tak sem dneska dávám fotečky mýho křečka. Je to samice a jmenuje se Karamelka. Je to tochu zvláštmí křeček, protože má každý oko jiný-jedno červený a druhý tmavě hnědý. Původně měl v kleci kamarádku Vločku, bílého křečíka stejného plemene, ale ten se někam ztratil a protože máme doma kočky...ani živého ani mrtvého jsme ho dodnes nenašli. Už je to dlouho.
Foceno : 19.4.09

Design IX.

19. dubna 2009 v 14:48 | šíša |  Můj blog

New dess!

Už sem tu nechtěla mít nic zeleného, žlutého nebo oranžového... Tyhle barvy mě začali trochu nudit a chtěla jsem něco tmavého, ale přitom veselého. Původně to mělo být černé+růžové, ale nakonec jsem to udělala víc šedé s růžovou a více brushema. Mno a vzniklo tohle↓
Líběj se mi všechny mí dessy stejně jako tenhle :))

Autor : Šíša
Vyrobeno : 19.4.09

Jaro s Luciferem-3.díl

19. dubna 2009 v 11:22 | šíša |  Jaro s Luciferem

3.DÍL - Ztraceni


...a stalo se něco, co bych moc nečekala. Nespadla jsem, ale lehce jsem se přehoupla jako když nasedám do sedla a nohu vsunula zpátky do třmenu.
Luf prudce uskočil do strany a rozjel se tryskem, se mnou v sedle, z dráhy pryč.
Snažila jsem se, ale nešlo to! Ať jsem dělala, co jsem dělala, Luf ne a ne zastavit. Jel a jel známou cestou do neznáma.
Tady už jsem to přestávala znát. Začali jsme se rychle ztrácet. Zapamatovala jsem si jedinou věc-Mlýn. Projížděli jsme kolem mlýna.
Luf jel a já už se ho ani zastavit nepokoušela. Párkrát jsem už málem spadla, a tak jsem se rozhodla, že bude lepší zůstat v sedle než spadnout a pak Lufa někde hledat.

Luf začal zpomalovat. Zastavil se v lese. Těžce oddechoval a já sesedla abych ho uklidnila.
Nasedla jsem zpátky do sedla a začala s ním v kroku dělat malé kruhy. Když se Luf uklidnil, začal jsem myslet.
Nevím proč, ale pobídla jsem Lufa směrem k tmavší části lesa. Něco mi říkalo, že tam na nás čeká nápověda domů.
Byla to správná cesta, protože v tom lesíku se ukrývalo malé městečko a tak jsme se mohli zeptat na cestu. Zajeli jsme do středu města.
Nevěděla jsem o jaké město jde, tak jsme zajeli k dvěma osůbkám.
Dozvěděla jsem se, že jsme v Kamenné Lhotě a že se musíme vydat touhle cestou.
Už to byla příjemnější cesta, ale stejně jsem se pořád klepala. Ještě tu byla nějaká šance se znovu ztratit a nevrátit se domů.
Cesta byla dlouhá.
Opravdu dlouhá.
Až mě to začalo děsit.
Ale pak jsem se uklidnila a úlevou vydechla:,,Mlýn!".
Byl tu další problém. Začalo se stmívat. Nebylo to poprvé, co jsem se ztratila na koni. Ale nevzpomínám si, že by to bylo v noci.
Skoro celou cestu jsme klusali. Ale pak jsem Lufa zastavila. Před námi se objevila známá cesta domů. ,,Dokázali jsme to. Už jenom malý kousíček".
Luf nevypadal vůbec dobře. Sesedla jsem abych ho mohla lépe prohlédnout. Jenomže Luf se postavil na zadní a pak omdlel!
Po chvilce se probudil a já se ho snažila postavit zase na čtyři nohy, ale on ne a ne vstát!
Začala jsem se o něj bát. ,,Lufe! Lufe musíš vstát! Lufe!", začala jsem panikařit. Nemohla jsem ho tu jen tak nechat! Ale přitom jsem musela Lufovi nějak pomoct. Nevěděla jsem, co mám dělat.

Pokračování příště!!

obrázek

18. dubna 2009 v 13:16 | šíša |  Moje výroba
Trochu sem se nudila a do komixu se mi moc nechtělo. Měla sem prostě chuť malovat, a tak sem namalovala v Photo Filtru tohohle koně↓
Ale na papíře bych ho namalovala určo líp xD

Čezo!

16. dubna 2009 v 16:10 | šíša |  Já - deník a všechno možné
Čezo! Zdářko! Čéstko!

Dneska mi hrozně hrabe! Sóřka, že sem tu dlouho nebyla a už bvůbec ne o prázdninách. Sem byla se svými kamarády a taky tam spala až do Velikonoc. Mno a o Velikonocích to bylo vůbec hustý. Ráno s Kachnízem (moje sestřenice Káťa-hrozně mě baví říkat jí Kachníz xD) sme vstávali v osm. Nasnídali sme se a trochu vyparádili a pak sme se jen tak podívali z okna a málem nám spadli brady až na podlahu-těch kluků tam bylo jako much!! A ty hrozný pomlásky! Ouch! Až nám přeběhl mráz po zádech! Ale mi sme chtěli ven, mno tak sme museli něco vymyslet a taky sme to vymysleli xD! Převlíkli sme se za kluky. A i když to nebylo potřeba, tak stejně si namaloval Kachníz na hubu knírka tužkou na oči. Vypadala jak jejich učitel na matiku xD. Chtěli sme vyjít zadem, ale tamtudy šel domů bratránek Jára se svými kamarády a my se nestačili schovat. Viděl nás oblíknutý v jeho oblečení. Rychle sme se s Kachnízem rozhodli jít předem a tak sme vyběhli schdy a vyletěli z předních dvěří ven. Tam sme dělali, že nic. Před barákem na nás čekala Lea (kámoška x). Tu už dávno spráskali. Šli sme pomalu k ní. A pak se tam oběvila ta megánská parta kluků! Mno jo, s Kachnízem sme si mysleli svý a stejně nás poznali i přes ty sluneční brejle, bratránkovo oblečení a Kachnízova knírka!! Spráskali nás víc nž dost!
Pak už sme byli já, Kachníz a Lea venku. Kolem desití sme si na kluky připravili velkou stříkací pistoli na vodu. Šli sme s ní ven a nikoho nepotkali. Tak sme šli zpátky. U leony baráku sme zjistili, že tam koledojou kluci z naší třídy a tak sme se schovali za keř vedle dveří. Leona tam stála s namířenou pistolí na dveře. Uslyšeli sme jak někdo de. Vyšli dva malí kluci a asi jejich táta a Lea je málem postříkala. Tatínek tam chvíli stál s vykulenejma očima na Leu a pak se začal smát. Měli sme záchvat smíchu xD. Taky sme přemýšleli, co by se stalo, kdyby tu spoušť zmáčkla. Pak vyšli kluci a Lea stiskla spoušť. Trefila Iliju a pak sme zdrhali. Mohla je postříkat víc, ale bála se otočit. Stejně nás chytili. Pěkně nás spráskali! Ale celkem byli ty Velikonoce hezký :).

Na blog sem někdy zase něco dám...asi komix...ten určitě :))...a pák...něco se najde xD

Tak zatím!!

SONOK-1.kolo

12. dubna 2009 v 12:33 | šíša |  Soutěže

1.KOLO

Začíná 1.kolo SONOK→Soutěž O Nejlepší(Nejhezčí) Obrázek Koně!
A tady jsou soutěžící :

1. Sarah
TADY
Hafling

2. Terk@
TADY
Hafling
3. Sissi
TADY
Fjord
4. Klokan18
TADY
Hafling
5. Kony
TADY
Arab
6. Sisi
TADY
Hafling a Frís

Tak tihle mi poslali obrázek do SONOK. Ostatní co se přihlásili a obrázek neposlali, tak soutěžit nemůžou.

od ♥♥♥horsinky♥♥♥

6. dubna 2009 v 15:12 | šíša |  Moje ceny
Od→♥♥♥horsinky♥♥♥←pro mě za spřátelení♥

Jaro s Luciferem-2.díl

5. dubna 2009 v 17:37 | šíša |  Jaro s Luciferem

2.DÍL - Drezúra

Ráno jsem vstala a pomalu se chystala do stáje. Přitom jsem neustále myslela na toho kluka. Dokonce se mi o něm zdálo. Rychle jsem se nasnídala a vyrazila do stáje.

Jess říkala, že mě začne učit drezuru. Přichystala jsem si věci a začala hřebelcovat Lufa.
Uslyšela jsem něčí kroky, a tak jsem se otočila.
Stála tam ta Lilly. ,,Ahoj", pozdravila jsem vesele. Myslela jsem, že měla včera špatný den podle toho, jak se chovala, ale i teď mě ignorovala. Nechala sem to být a pokračovala jsem v práci. Dala jsem si na tom hodně záležet, takže to šlo pomalu. Lilly už nasedala na svého bělouše a vyrazila ven. Ale u dvěří se ještě zastavila a podívala se na mě ,,My se známe?!", řekla nafoukaným hlasem a pak pobídla bělouše k chůzi.
Nestačila jsem ani odpovědět, ale co? Stejně jsem s ní neměla o čem mluvit.
Už stačilo Lufa jenom osedlat a mohla jsem vyrazit, když tu jsem uslyšela něčí hlasy. Vykoukla jsem a zůstala stát.
Stál tam ten kluk ze včerejška a byvil se s Jess. Šla jsem trochu blíž ke dveřím a sledovala ho. A pak si mě všiml. Zase se na mě tak mile usmál a mě se zase rozpálily tváře.
Najednou jsem uslyšela další hlas a volal na toho kluka ,,Ahoj Eriku!". Z kopečka se vynořila dívčí postava a kluk se na ni otočil ,,Ahoj Rachel", poprvé jsem slyšela jeho hlas, hlas Erika. Dívka Rachel, jak jí řekl Erik, si mě nevšimla. Šla k Erikovi a bavili se spolu. Bavily se spolu dost dlouho.
A pak někam spolu odešli.
,,Tak on už někoho má", řekla jsem si smutně. Pak jsem si vzpomněla na Lufa. Nasedla jsem a vyrazila k Jess. ,,Á Sarah, promiň, ale dneska s tebou trénovat nemůžu, mám na práci něco jiného. Ale to nevadí. Zajeď tam dolu k jízdárně a řekni Mishell, že jí vzkazuju tohle...", Jess mi zadala úkol a my vyrazili.
,,Takže mě dneska bude trénovat neznámá Mishell. Jo, úžasný!", nebyla jsem z toho zrovna stokrát nadšená.
Přijeli jsme tam a udělalo se mi ještě hůř. ,,No bezva!".
Lilly už s tréninkem končila. Když nasměrovala koně ke vchodu, pak mě uviděla. Udělala přesně to, co včera. Narovnala se v sedle a hodila ten svůj pohled.
Projeli kolem nás a stoupli si k plotu. Jo, budou se na nás koukat. ,,Snad mi to půjde". Trenérka řekla první cvik, a tak začal trénink.
Šlo nám to docela dobře.
Najednou se odněkud ozval hlasitý zvuk a Luf se začal plašit. Mě vylítla noha ze třmenu a...
Pokračování příště!

Diplom pro Katy a ♥♥♥Horsinku♥♥♥

5. dubna 2009 v 12:49 | šíša |  Ocenění a jiné
Diplom pro→Katy
za spřátelení♥

Magazín č.1

4. dubna 2009 v 20:44 | šíša

Magazín haflinga

1. číslo v tomto měsíci! Doufám, že se líbí. A kdy bude další číslo se dozvíte v magazínu.


Jaro s Luciferem-1.díl

3. dubna 2009 v 23:10 | šíša |  Jaro s Luciferem

1.DÍL - Příjezd

Byla to dlouhá cesta. Ale byla příjemná. Asi to bylo tím, že začalo jaro. Vzduch nebyl ani teplý, ale ani studený, byl prostě příjemný. Nemohla jsem se dočkat, až se začnu porozhlížet po okolí.

Když jsem konečně měla už volný den, šla jsem se porozhlédnout po okolí. Naše chata nevypadala jako chata, ale spíš jako obyčejný rodinný dům. Ale ať si tomu říkají, jak chtěj. Mě zajímalo to všechno kolem.
Nechala jsem chatu chatou a běžela k soše koně na naší zahradě.
Když mě socha koně přestala zajímat, rozhodla jsem se jít do té stáje, o které už jsem předem věděla. Sešla jsem kopeček a svoje oči na chvíli zabodla do krásné jarní krajinky.
Vydala jsem se hledat stáj Krasoňku. Je tu někde poblíž. Netrvalo dlouho a už jsem stála u ní.
Tam jsem poznala majitelku-Jessicu. Byla přátelská a pověděla mi všechno o stáji a jejích koní. Také mi řekla, na jakém koni budu jezdit. ,,Tvůj kůň se jmenuje Lucifer, ale všichni mu říkají Luf", řekla Jessica. Potom mě poslala do stáje se s ním seznámit. Otočila jsem se směrem ke stáji.
Uvnitř jsem poznala Lufa. ,,Ahoj krasavče", řekla jsem mu. Luf byl milý a moc přátelský. Hned se ke mě začal tulit. Potom začal prozkoumávat moje kapsy, aby našel nějaký pamlsek. Byl roztomilý.
Pak jsem šla k ostatním boxům a poznala i ostatní koně. Podobaly se povahou Lufovi.
Pak jsem uslyšela něčí hlas. Koně zbystřily a já se prudce otočila.
Za mnou stála nějaká dívka. Měla blonďaté vlasy a vypadala naštvaně. ,,Hele, nech mého koně na pokoji!", zařvala na mě.
,,Promiň...", řekla jsem. Stáli jsme tam a prohlíželi se od hlavy k patě. Jessica říkala, že až se tu seznámím, tak mám za ní jít. Radši jsem šla.

Jess mi dala za úkol osedlat a nauzdit Lufa. Chtěla vědět, jak dobře umím jezdit a co všechno vím o ježdění a o koních. Netrvalo dlouho a už jsem nasedala na Lufa.
Otázky nebyli dost těžké. Jess se ptala, jestli jsem už někdy závodila a skákala. Pak se zeptala, jestli jsem už někdy jezdila drezuru. To slovo jsem už slyšela, ale co se v tomhle cviku dělá, jsem zatím nevěděla.
Jess řekla, abych udělala pár koleček s Lufem.
Když viděla, že ho zvládám, tak už jsme mohli vyrazit. ,,Dole právě trénují drezuru, tak by ses tam mohla zajet s Lufem podívat", řekla Jess. A tak jsme vyrazili.
Byla to úžasná jízda. Pak jsem uviděla tu jízdárnu, o které mluvila Jessica. Opravdu tam někdo trénoval. Zajela jsem s Lufem k plotu.
Uviděla jsem bílého koně a na něm jezdce. Ten jezdec byla ta blondýna ze stáje, kterou jsem před nějakou dobou potkala.
Někdo, asi trenérka, na ní něco zavolala. Dozvěděla jsem se, že se jmenuje Lilly. A když mě uviděla, trochu se pousmála, narovnala v sedle a pobídla koně do klusu. Věděla jsem, co tohle gesto znamená. Ta Lilly nosí nos příliš vysoko.
Nechala jsem jezdce a sledovala koně, jak se pohybuje. Připomínalo mi to labuť. Když už jsme tam s Lufem stáli dlouhou dobu, rozhodli jsme se už vrátit.
Ve stáji jsem udělala, co bylo potřeba. Když už jsem neměla, co dělat, šla jsem se projít.
Bylo tu tolik lidí. Rozhlížela jsem se kolem. Potom, jakoby mi něco řeklo, abych se podívala víc doprava. Uviděla jsem tam osobu. Zahleděla jsem se do kluka jen pár metrů od sebe.
Nevypadal špatně. Vůbec špatně. On na mě taky hleděl. Pak se jemně usmál.
Začaly mi hořet tváře. Hned jsem uhádla, že jsem zrudla jako rajče.
Ještě jsem s nikým nechodila, ani jsem se do kluka nezamilovala. A když jsem se někdy zamilovala na první pohled, často to bylo do koně. Ale tohle bylo jiné. Neznámé a lákavé. Chtěla jsem o něm zjistit něco víc, ale neměla jsem dost odvahy za ním jít a říct mu něco. Stála jsem tam jako semafor. Co teď ?!

Pokračování příště!!

1.dubna

2. dubna 2009 v 16:51 | šíša

1.dubna - Aprílový den


Tak kolik se vám podařilo nachytat lidí?? Mě docela hodně. Až na učitele. Na to jsem neměla tolik odvahy.
Sotva jsem ráno přijela, už se mi podařilo napálit kámošku. Ona mi to později vrátila opravdu trapným vtipem! Byli jsme už v pantoflích ve třídě a ona na mě : ,, Máš rozvázanou tkaničku ", ani nevim proč, ale stejně jsem se tam dolů podívala. Jak můžu bejt takovej debil! Nejlíp se ale vedlo mýmu mladšímu bráchovi, který učitele nachytal. Učitel jim něco psal na tabuli, můj brácha se přihlásil a řekl mu, že tam má chybu. Učitel ji tam deset minut hledal a pak se konečně zeptal kde. Všichni z toho měli dlouho výtlem. Jak může někdo někoho napálit takovýma obyčejnýma vtipama?
Loni se nám podařil napálit tátu opravdu pěkným vtipem. Ráno upravený tatínek v čistém oblečku, prostě vyparáděný (to už nevim, kam to šel). Nevěděl nic o tom, že je nějakej apríl či něco podobnýho. Pak máma řekla, že má vzadu na kalhotách nějaký flek. Ten se začal v kuchyni prohlížet. Pak odešel do koupelny. Tam strávil skoro celý ráno. Po nějaké chvíli se vrátil svlíknutej do kuchyně a v ruce držel svoje kalhoty. Stál tam s těma kalhotama a pořád hledal nějaký flek. Pak máma řekla APRÍL. Včera jsem ho taky napálila. Na hlavě měl sluneční brýle a já mu řekla, že tam má prasklinu. Rychle si je sundal a začal prohlížet. Pak jsem řekla APRÍL! Jediný, koho se mi nepodařilo napálit, byl můj mladší brácha. Škoda. Tak příště.

A co vy??

zkus to...

2. dubna 2009 v 16:05 | šíša |  Soutěže
Nebojte se, je to jen soutěž. Když se přihlásíte, tak nemáte, co ztratit. Mě taky nejde moc dobře malovat na počítači. Ale baví mě to. Je jedno jak to namalujete.
Tady jsem zkoušela fríse ↓
??? Tak čeho se bojíte ???