Moji potkani ZDE
Ohodnotím blog ZDE
Vytvoř si originální fotku ZDE

Březen 2009

SONOK

31. března 2009 v 16:18 | šíša |  Soutěže
Napadla mě taková soutěž-SONOK→Soutěž O Nejlepší (nejhezčí) Obrázek Koně. Je to soutěž kde musíš namalovat v jakémkoli programu koně. Maluj štětcem nebo tužkou a vybarvuj, čím chceš (na počítači). Obrázek nesmí být přizdobený jinými obrázky. Je jedno jak koně namaluješ. Může jich tam být víc.Takže kdo chcete, můžete se přihlásit. Kdo vyhraje dostane...to se neříká!
Přihláška :
• Jméno/přezdívku
• Web
• E-mail
• Plemeno koně na vašem obrázku

Hotové obrázky posílejte sem→ix.girl.xi@seznam.cz
Máte na to týden (ode dneška).

Design VIII.

31. března 2009 v 15:51 | šíša |  Můj blog
Autor : Šíša
Vyrobeno : 31.3.09
Barva : zelená+bílá

Photo001
Photo002
By Šíša

Jaro s Luciferem-Postavy

23. března 2009 v 20:12 | šíša |  Jaro s Luciferem

Postavy

Lilly a Angel
Lilly (celým jménem Lilian) je patnáct let. Jezdí už od svých šesti let. Narodila se v Krasoňovicích a její nejlepší kamarádkou je Rachel. Jezdí drezuru, ale někdy si ráda se svým koněm zaskáče.
Lilly jezdí na trakénském koni. Klisna je bělouš a její jméno je Angel (čti : Endžl).

Rachel a Moonshine
Rachel (čti : Rejčl) se zná s Lilly už od malička a začala jezdit na koni spolu s ní. Jsou skoro jako sestry. Dodnes si říkají ,, Nejlepší jezdnike na světě " a věří tomu.
Rachel jezdí na Andaluském koni. Její hřebeček je také bělouš, ale trochu neposlušný. Jmenuje se Moonshine a to proto, že se narodil, když byl měsíc v úplňku (čti : Můnšajn). Zkráceně mu Rachel říká jenom Moon.

Sarah a Lucifer
A nakonec já. Mě je dnes už také patnáct let. K narozeninám jsem dostala nové jezdecké šaty a protože rodiče věděli, co se ve vesnici jezdí, koupili mi dokonce i drezurní šaty. Také vědí, jak dobrá jsem teď v parkuru a tak věří, že jednoho dne se zúčastním letošních závod.
Budu jezdit na tom nejkrásnějším koni holandském teplokrevníkovi. Ne docela můj, ale přesto mě na něm nechají jezdit, zlatý hřebeček je trochu neposeda, ale dokáže se plně soustředit při trénování. Proto se jmenuje Lucifer, ale všichni mu říkají zkráceně Luf.

Komixovým vypravěčem je teď Sarah. Vypráví o sobě a svém dobrodružství.

Jaro s Luciferem

23. března 2009 v 19:53 | šíša |  Jaro s Luciferem

Jaro s Luciferem

Začíná jaro a s ním i velké dobrodružství.
Rodiče Sarah si za ušetřené peníze koupili chatu v Krasoňovicích. Zde byla nedaleko stáj Krasoňka, takže tu bylo možné jezdit na koních. Sarah se tu velmi zalíbilo, vypadalo to tu jako ve snu až do té doby, dokuď se neseznámila s dívkami ve stáji, Rachel a Lilian (čti : Rejčl a Lilien). Dívky braly Sarah za neschopného nováčka, což už Sarah dávno nebyla.
Sarah si padne do oka s tím nejlepším koněm ve stáji a napohled se pozná, že z nich budou nejlepší kamarádi...

Zima se Sarah-Já jsem žhář!

19. března 2009 v 17:48 | šíša |  Zima se Sarah

Já jsem žhář!

Sarah uháněla s Goldenem tam, kam jí hlas poradil.
Cesta vedla do Meandru. Sarah věděla přesně kam má jít.
Sešli z kopce a klusali přes pevný, dřevěný most. Pomalu se blížili k cíli.
Dorazili na místo. Sarah Goldena zastavila a sesedla.
Šla k domu.
Zaklepala, ale nikdo se neozval. Zaklepala ještě jednou a dveře se otevřeli. Sarah vešla bez rozmýšlení dovnitř. Zavolala : ,, Je tu někdo? Bylo otevřeno...Haló?! ". Nikdo se neozval. Dům byl opuštěný. Nikdo tu nebyl už asi spoustu let. Sarah uviděla na stolku fotky. Vzala je a prohlížela. Na jedné fotografii byla Emily.
Ale na těch ostatních byla jiná dívka.
Dívka jí byla trochu povědomá.
Už bylo pozdě. Museli se vrátit.
Ráno :

Sarah se vydala do stáje s pátracím nápadem. Zeptá se všech ve stáji jestli neznají tu dívku na malé rotografii, kterou našla včera v tom starém domě.

Přišla do stáje. Našla Molly, a tak se jí zeptala jako první.
Ukázala jí malou fotku dívky.
Molly si fotografii prohlížela. Vypadala nervózně. Otevřela pusu a jakoby chtěla něco říct. Ale pak řekla :
Pak rychle odešla do stáje. Sarah byla trochu překvapená, ale pak se šla ptát dalších. Nikdo dívku neznal.
Sarah se domů vrátila zklamaná.

Ráno :

Sarah šla znovu do stáje, aby trochu protáhla Goldena. Přišla tam a Molly na ní zavolala. Přišla k ní. Molly jí hleděla do očí a pak rozhodně řekla :
A tak lezla z Molly ven odpověď za odpovědí.
Tahle dívka na fotografii byla Molly, jak se Sarah dozvěděla z Mollyininýho příběhu.
,, Emily byla moje kamarádka. Znali jsme se už od školky a obě jsme milovali koně. Pak jsme začali chodit spolu do stáje a jezdit na koních. Emily byla opravdu výborná jezdkyně. Společně jsme i trénovali. "

,, Užívali jsme si každičkou vteřinu jízdy a kamarádství, které jsme spolu prožívali. "
,, Emily měla úžasného koně a talent. Dokázala snad všechno a já jí vždycky s úžasem pozorovala. Chtěla jsem být jako ona. Ne. Chtěla jsem být lepší než ona. Ale nebyla. "
,, Zkrátka jsem nedokázala to, co ona a začala jsem na ní žárlit. Pak jsme se začali dokonce hádat. Pak jsme se pohádali víc než jindy. Křičeli jsme na sebe. Zlost z nás přímo kypěla. Pak už toho měla Emily dost. Utekla do stáje. "
,, Tam byl její útěchou ten nejlepší přítel, kterého měla tak ráda. "
,, Měla jsem na Emily vztek, větší než kdy jindy. Záviděla jsem jí její talent i to, jak vypadala. Záviděla jsem jí koně a to, jak jí měl rád. Záviděla jsem jí úplně všechno a to nám zkazilo naše přátelství. "
,, Emily zůstala v té stáji dlouho. Čím víc sem se na ně dívala, tím víc jsem ji nenáviděla. Mohla jsem jít domů, ale já nešla. U stáje jsem našla zapalovač. Sedla jsem si do seníku a sledovala ohínek, který vykouzlila tahle malá věcička. V ohni byla všechna ta zlost. Taky všechno kolem nenáviděl, a tak to spálil, to bylo jeho řešení! A tak jsem udělala to, co často dělával oheň. Nechala jsem všechno spálit! Všechno, co jsem tolik nenáviděla! "
Molly pak odešla kamsi pryč. Sarah hleděla na místo, kde před chvílí stála Molly. A pak si uvědomila, že našla žháře. Sarah teď potřebovala jiný vzduch, než ten, který panoval tady u stáje.
Nasedla na Goldena a vyrazili.
Sarah bylo už trochu lépe, ale neustále myslela na jednu a tu samou věc. Golden se zastavil a Sarah se podívala na postavu před ní.
Emily na Sarah promluvila. Řekla :
A pak se rozplynula. Sarah najednou pohltila vlna štestí. Pobídla Goldena a ten uháněl.
Pak už Sarah na nic nemyslela. Uvolnila se a užívala si každou vteřinu jízdy s Goldenem.

Nikdo už nevěděl, co bylo dál a kam se Molly poděla. Každý o tom tvrdil své, ale nikdo neznal pravou pravdu. Ani to jestli žháře policisté chytili. Zkrátka, nikdo nevěděl co se v té době stalo, to věděla jenom Sarah. Ona věděla ten pravý příběh, ketrý se udál před třiceti lety. Jen ona znala toho pravého žháře. Sice nevěděla, co bylo potom, ale byla zase šťastná a to bylo pro ni důležitější.

Ale, co ta veverka?
Fripp pomocí Sarah, dokázal pomoct Emily, která byla v neobjevené pravdě uvězněná tady na Zemi. Jen díky Sarah ji mohla svobodně opustit.

Zima se Sarah-Najdi žháře

17. března 2009 v 19:30 | šíša |  Zima se Sarah

Najdi žháře

Sarah se včas vzpamatovala a vystrašeného Goldena uklidnila.
Celou cestu zpátky domů si Sarah pokládala neustále jednu a tu samou otázku : ,,Co se to děje?", ale ani jedna odpověď jí nebyla na dosah. Neustále si nad tím lámala hlavu.

Konečně dorazili. Udělala se práce, která byla potřeba. Sarah se ještě rozloučila s Goldenem a pak už taky šla domů. Byla by tu ještě chvíli zůstala, ale měla už něco v plánu.
Sarah pozdravila své rodiče a šla hned na půdu. Hledala tam jednu starou knížku. Jak se tak prohrabovala ve věcech, objevila malou krabičku. Bylo na ní plno prachu, ale přesto byla Sarah zvědavá a krabičku otevřela. Bylo v ní něco, co vyvolalo v Sarah zvláštní pocit. Našla fotografie, na kterých byla dívka, kterou Sarah znala.
I bez těch barev poznala, že je to ona.
Emily. Jakto? Kde se...ale jak...co to má znamenat? Sarah nic z těch fotografií nechápala, ale pak našla něco, co jí šokovalo. Tady byla odpověď.
Nebyla to tak úplně odpověď. Pak Sarah hodně věcí pochopila. Ale pořád to nebylo všechno.
Už několik let staré noviny Sarah šokovaly. Pořád si noviny dokola četla. Pořád tomu nemohla uvěřit.

Druhý den ráno :

Sarah se vydala do stáje. V noci měla divoké sny. Zdálo se jí, že zahynula s Goldenem v rožhavené stáji.
Goldena připravila na vyjížďku. Byla myšlenkama pryč. Nevnímala ani když ji Golden šťouchl do ramena.
Až na vyjížďce se trochu vrátila do své kůže. Pobídla ho k rychlejšímu chodu. Ale v tom...
Golden se vzjepjal a zařehtal. Pak se klidně postavil a Sarah teď vzpříma hleděla do očí dochovi, který stál před nimi. Nebyl to jeden, ale dva. Emily a Sally. Stáli tam. Stály před nimi. Byli průhlední. Sarah byla zmatená. Tohle není jako ve filmu! Tohle byla skutečnost. Sarah na duchy nikdy nevěřila a už vůbec ne na tohle. Na to všechno! Najednou duch Emily na Sarah promluvil : ,,Teď už to víš", ,,musíš mi pomoct!", Sarah se chtěla zeptat s čím a proč...ale jak mrkla, všechno zmizelo. Jenom v hlavě jí promluvil hlásek. Najednou Sarah věděla.
Najednou věděla kam má jed a co musí udělat. Pevně se rozhodla pomoct.
Pobídla Goldena a spolu uháněli po zasněžené cestě.

Kam Golden a Sarah jedou? Co je jejich úkolem? Co vlastně hledají?

Pokračování příště!!

avatary koní IV

16. března 2009 v 19:08 | šíša |  Moje výroba
Prostě jsem měla chuť něco vyrobit a tak jsem si hrála.
!NEKOPÍROVAT!

za správné typnutí

14. března 2009 v 11:07 | šíša |  Ocenění a jiné
V komixu Zima se Sarah-Borovicový vrch, jste si měli typnout, jaká známá osoba z komixu Sarah a Westlen se objeví v tomto díle.
Správně to byla KRISTEN !
Takže kdo jste typoval, že se tam objeví Kristen, získává tento malý dárek :

1. Wella
2. Sisinka
3. Dobby
4. Miška
5. Katyy
6. Kikoušek
7. Sitkosatko
8. Hann.y*
Gratuluju!

Děkujů!

14. března 2009 v 10:13 | šíša |  Já - deník a všechno možné
Jak to tak vypadá, už asi žádná krádež vašich dessů nebude. Teda aspoň potom, co se stalo, ne.
Dneska ráno jsem se šla podívat na ten blog, u kterýho byl vystaven můj dess, který byl vydáván za její výrobu a předáván druhým, už nic s dessama nebylo, prostě všechno smázáno. Tak by to mělo být.
Zatím jsem jí nenahlásila, ale jestli se to bude opakovat, jak mě, tak i vám, udělám to!

A ještě chci poděkovat těm, co stáli za mnou a podpořili mě. Děkuju!♥

A taky děkuju těm, co mě varovali.

Zima se Sarah-Závody

13. března 2009 v 18:45 | šíša |  Zima se Sarah

Závody

Velký den nastal. Sarah poslouchala svůj tlukot srdce a plně sledovala už známou trať na keteré už závodili jak zkušení, tak noví jezdci.

Na start se postavil další soutěžící. Ozval se gong a soutěžící se rozjel. Na koni seděla dívka ve velmi slušném oblečku a vypracovaném koni. Vedla si opravdu skvěle. Podle toho, co říkali v rozhlase, se dívka jmenuje Lucy.
Zdolala všechny překážky na jedničku. Sarah byla na svém prvním závodě. Ještě před rokem neznala život s koňmi a teď jím žije. Skoro tomu pořád nemůže uvěřit. Stojí tady. Stojí v té velké kryté jízdárně se spoustou překážek.
Soutěžící, Lucy, právě teď projížděla kolem Sarah. Patřila opravdu mezi ty nejlepší.
Na závodech bylo i mnoho nováčků, kteří neměli to štěstí na rozdávání. Jako zrovna teď u Syndy.
Její kůň se před další překážkou vzjepjal a ona se ho snažila uklidnit.
Bylo to docela smutné.
Teď byla na řadě Amy. Sarah jí fandila. Amy si vedla opravdu dobře.
Amy byla na svůj závod dobře připravená, protože všechny překážky zajela skoro čistě.
V rozhlase se ozvalo Sarahřino jméno a Sarah strnula na místě. Srdce jí bylo jak o závod. Kdosi ji ze zadu šťouchl do ramena. Sarah se otočila a zahleděla se do očí svého milovaného Goldena, jakoby říkal, aby se ničeho nebála a že všechno bude dobré. Sarah se zhluboka nadechla a pak nasedla do sedla. Ozval se gong a Golden se rozjel k první překážce.
Nevedli si špatně, ale nezajeli to ani úplně čistě. Sarah zabrzdila Goldena.
Nechala ho na malou chvíli vydechnout a pak odcházeli z trati.
A tady uviděla Sarah na proti už připravenou Kristen na White Starovi. Kristen Nestihla Sarah ani říct, jak skvěle se jí dařilo, protože už musela stát na startu.
Kristen na White Starovi byli jako jedna duše. Oba skvěle spolupracovali, dobře si rozuměli, věděli co a jak.
Sarah na ně s úžasem hleděla. White Star vypadal skoro jako pegas, když skákal přes překážky.
Opravdu se snažili.
Nastala pauza. Všichni obstarali své koně a i sebe. Po přestávce se dozvěděli výsledky.
Na prvním místě se umístila dobrá jezdkyně Lucy.
Na závody byli kůň i ona plně připraveni.
Na druhém místě se umístila Kristen s White Starem. Kristen byla šťastná i z toho, že se umístila na druhém místě. Sarah se radovala s ní.

Na třetím místě se umístila Amy a ta skoro vyjekla radostí.
Večer se slavilo až dlouho do noci a já si s Kristen užívala každou minutu i vteřinu. Byl to užasný den.

Ráno:

Sarah ráno vyčistila Goldena a vyrazila s ním na poslední vyjížďku.
Potřeboval se protáhnout z těch včerejších závodů.
Ona byla včera na závodech, i když to nečakala, skvělá, protože se umístila na skvělém čtvrtém místě.

Sotva vyjeli ze stáje, už se začali dít zase ty divné věci.
Přes cestu jim přeletěla jaká si modrá věc. Golden se začal plašit a stoupl si na zadní! Sarah vyjekla. Jak rychle se ta divná věc objevila, tak rychle i zmizela. Všechno se seběhlo hrozně rychle.

Pokračování příště!!

pro Hors*ku

13. března 2009 v 15:57 | šíša |  Ocenění a jiné
Pro→Hors*ku←za spřátelení♥

ty vole...!!!

13. března 2009 v 15:30 | šíša |  Já - deník a všechno možné
Tak tohle je docela šok! Já už ty lidi přestávám fakt chápat! A už vůbec nechápu, jak může někdo takovej udělat tohle! Já to vyrobila a ,,ONA" to považuje za svý! Dost hnusný a sprostý!!


dlouhá doba

10. března 2009 v 18:27 | šíša |  NOVINKY
Moc se omlouvám, že jsem tu dlouho nebyla. Teď se děje tolik věcí, že vůbec nestíhám dělat povinosti na blogu. A navíc mi přišel ponyclub s SS3 Jarní jezdci :-) . Někteří mi psali o spřátelení, takže kdo chcete spřátelit, tak se do komentíků napište ještě jednou u tohohle článku + napiš co chceš na diplom.

A ještě jedna věc :
→Terka : Rylik je můj brácha, toho si v clubu vyřešim a o ten trénink se mu nemusíš starat, to je věc, která je už dávno vyřešená :-) . A ještě jednou ti děkuju za pomoc. Teď moc nestíhám, ale brzy se tomu zase budu věnovat :-) .